26 sty 2021

26 sty 2021

Testy Covid 19 dla przewożnikow jadących z Wielkiej Brytanii

Przez:

Sekcja: Bez kategorii

tKilka krajów wprowadziło wymagania dotyczące badań COVID-19 dla przewoźników podróżujących z Wielkiej Brytanii. Zasady są różne w każdym kraju.

Przed podróżą do Francji, Danii i Holandii potrzebny jest wynik testu negatywnego.

W Wielkiej Brytanii bezpłatne testy COVID-19 są dostępne dla kierowców i załogi w miejscach doradztwa dla przewoźników .Stanowiska obsługi przewoźników znajdują się na stacjach obsługi autostrad i na przystankach dla ciężarówek. Większość miejsc doradztwa dla przewoźników jest otwarta w godzinach od 6:00 do 21:30, 7 dni w tygodniu . We wskazanych punktach kierowcy i załogi samochodów ciężarowych, samochodów towarowych i półciężarówek mogą:

-zrobić test na COVID-19, co jest niezbędne do wjazdu do Francji,Danii  i Holandii,

–   otrzymać informacje o przepisach i dokumentach niezbędnych do przewozu towarów między Wielką Brytanią a UE,

– przejść bezpłatną kontrolę gotowości do przekroczenia granicy, aby upewnić się, że posiadają właściwą dokumentację do przekraczania granicy UE,

-otrzymać pomoc przy sprawdzeniu, czy samochód ciężarowy jest gotowy  do przekroczenia granicy. https://www.gov.uk/check-hgv-border

Informacje o miejscach w Wielkiej Brytanii, gdzie można poddać się testom na obecność koronawirusa znaleźć można na brytyjskiej stronie rządowej Haulier advice site locations – GOV.UK (www.gov.uk) (Źr.www.gov.uk.-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet