25 sty 2018

25 sty 2018

ROADSEC

By:

BEZPIECZEŃSTWO W TRANSPORCIE DROGOWYM – WYTYCZNE  EC SECURITY GUIDANCE FOR THE EUROPEAN COMMERCIAL ROAD FREIGHT TRANSPORT SECTOR    (ROADSEC SECURITY TOOLKIT)

Z inicjatywy Komisji Europejskiej opracowane zostały  wytyczne przeznaczone dla sektora transportu drogowego towarów w kontekście szeroko pojętego bezpieczeństwa i przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom (kradzieże, nielegalni imigranci, akty terrorystyczne).

Wytyczne zostały opracowane na zlecenie KE – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu  przez Cross-border Research Association (Szwajcaria) i TAPA  EMEA jako subkontraktora.

Wytyczne te zatytułowane EC Security Guidance for the European Commercial Road Freight Transport Sector (ROADSEC Security Toolkit)  są dostępne na stronie  www.roadsec.eu.

Na chwilę obecną dostępna jest wersja w języku angielskim, ale przewiduje się zamieszczenie w terminie późniejszym w innych wersjach językowych, także w języku polskim.

Opracowanie zawiera  bogaty materiał, w tym między innymi wytyczne dla kierowców oraz wytyczne dla kadry zarządzającej transportem.

Wytyczne te to swego rodzaju kompendium wiedzy i podsumowanie dotychczasowych  inicjatyw i opracowań różnych organizacji zajmujących się problematyką bezpieczeństwa takich jak np. TAPA EMEA, ale także organizacji reprezentujących branżę transportową (IRU), czy spedycyjną.

 

Warto nadmienić, że istotny udział w tej inicjatywie i wkład w opracowanie wytycznych wniosła też europejska organizacja  zrzeszająca spedytorów i logistyków CLECAT, której członkiem jest Polska Izba Spedycji i Logistyki. Swój wkład ma także nasza organizacja udostępniając za pośrednictwem CLECAT opracowany przez  działającą Komisję ds. Bezpieczeństwa PISiL Vademecum Bezpiecznego Spedytora adresowanego do spedytorów i logistyków, który nie stracił na aktualności i korzystanie z którego gorąco polecamy.

 

Niżej zamieszczamy   EC Security Guidance for the European Commercial Road Freight Transport Sector.(D.A.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet