16 wrz 2019

16 wrz 2019

Testowe odprawy na granicy z Wielką Brytanią

Przez:

Sekcja: Aktualności

Zgodnie z zapowiedzią francuskiego ministra ds. działań i wydatków publicznych, francuskie służby celne rozpoczną na dniach testowe odprawy na granicy z Wielką Brytanią.

Jak donoszą brytyjskie media “próba generalna” przed Brexitem rozpoczyna się w połowie września i potrwa do połowy października. Przez miesiąc służby celne będą postępować tak, jakby doszło do Brexitu. Testy odpraw będą prowadzone w głównych korytarzach transportowych i miejscach odpraw towarów – Dunkierce, porcie i tunelu Calais, Dieppe, Hawrze, Caen-Ouistreham, Cherbourgu, Saint-Malo i Roscoff.

Będą w nich uczestniczyć przedstawiciele francuskiej organizacji Transport et Logistique de France (TLF) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Spedycji, Transportu, Logistyki i Usług Celnych (CLECAT), a także nadawców, spedytorów, przewoźników. Udział w próbach wezmą również eksperci z firm, które dostarczyły oprogramowanie do różnych systemów kontroli granicznych – donosi portal lloydsloadinglist.com. Francuskie przedsiębiorstwa zostały uprzedzone o możliwości tworzenia się długich kolejek ciężarówek, a brytyjski rząd ogłosił, że gdyby doszło do tzw. twardego Brexitu, większość towarów z Unii będzie wpuszczana bez pełnej kontroli celnej przez co najmniej 3 miesiące. (Źr.www.trans.info.pl-k.o.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet