8 gru 2015

8 gru 2015

Relacja z konferencji „Służba Celna dla Biznesu 2015+”

Przez:

Sekcja: Aktualności

30 listopada 2015 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja zorganizowana przez Służbę Celną pt. „Służba Celna dla Biznesu 2015+”.

Było to kolejne w tym roku spotkanie, jakie Służba Celna organizuje cyklicznie dla przedstawicieli świata biznesu, tym razem poświęcone dwóm tematom: zmianom w przepisach celnych, jakie nastąpią z dniem 1 maja 2016 r. w związku z wejściem w życie przepisów Unijnego Kodeksu Celnego oraz problemom istniejącym w obszarze handlu z Rosją.

Przedstawiciele ponad 160 firm z całego kraju mogli nie tylko otrzymać informacje ze strony przedstawicieli polskiej Służby Celnej i Federalnej Służby Celnej Rosji, ale także zadawać pytania odnośnie intersujących ich zagadnień. Największe zainteresowanie wzbudził Unijny Kodeks Celny. Szereg pytań i wątpliwości na bieżąco wyjaśniali prelegenci z Departamentu Ceł: Piotr Pogorzelski, Tomasz Michalak oraz Agnieszka Miakisz.. W związku z wejściem w życie UKC na rok przyszły Służba Celna opracowała ramowy plan działań szkoleniowych i informacyjnych.

Prezentacje, które były przedstawiane w trakcie konferencji zostały zamieszczone na stronie Ministerstwa Finansów: http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/unijny-kodeks-celny-wdrozenie/szkolenia. (źr.www.finanse.mf.gov.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet