3 paź 2019

3 paź 2019

Port Gdynia-otwarcie Magazynu Wysokiego Składowania w Centrum Logistycznym

Przez:

Sekcja: Aktualności

W Porcie Gdynia dokonano uroczystego otwarcia nowoczesnego magazynu wysokiego składowania.

Otwarty magazyn jest pierwszym z czterech tego typu i stanowić będzie jeden z kluczowych elementów Intermodalnego Centrum Logistycznego w Porcie Zachodnim. Na terenie
o powierzchni 30.000 m2 oprócz magazynów powstaną również place składowe oraz niezbędna infrastruktura drogowa i kolejowa.

Magazyn o wysokości użytkowej 10,5 m, jest przeznaczony do składowania wysoko przetworzonych towarów drobnicowych w opakowaniach. Prowadzone usługi logistyczne związane będą z magazynowaniem, przyjęciem, składowaniem, kompletacją i konfekcjonowaniem oraz wydawaniem zapasów w systemie cross-dockingu. Podzielony wewnątrz na cztery komory magazynowe o powierzchni od 2500 – 4000 m kw. Każda komora, zostanie dostosowana do wymiarów regałów ramowych paletowych z zapewnieniem szerokości korytarza roboczego dla urządzeń transportowych – wózków podnośnikowych z wysuwanymi masztami. Konstrukcja dachowa obiektu jest przystosowana do instalacji fotowoltaicznej na całej powierzchni dachu. Więcej na ten temat na stronie:

https://www.port.gdynia.pl/pl/wydarzenia/aktualnosci/1516-otwarcie-magazynu-wysokiego-skladowania-w-centrum-logistycznym-portu-gdynia   (Źr. www.port.gdynia.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet