28 kwi 2021

28 kwi 2021

Parlament Europejski za umową UE – UK

Przez:

Sekcja: Aktualności

Parlament Europejski (PE) zdecydowaną większością głosów opowiedział się za wyrażeniem zgody na zawarcie umowy określającej zasady przyszłych stosunków UE-Wielka Brytania.

Decyzja o wyrażeniu zgody została przyjęta 660 głosami za, przy 5 głosach przeciw i 32 wstrzymujących się, a towarzysząca jej rezolucja, określająca ocenę i oczekiwania Parlamentu dotyczące umowy, została przyjęta 578 głosami, przy 51 głosach przeciw i 68 wstrzymujących się. Głosowanie odbyło się we wtorek, 27 kwietnia br. natomiast wyniki ogłoszono w środę tj. 28 kwietnia br.

Informację dotyczące wyniku głosowania PE znaleźć można tutaj.

Zgodnie z informacją opublikowaną na stronie PE, podczas wtorkowej debaty poświęconej umowie UE – UK „większość posłów, tak jak przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i portugalska prezydencja Rady podkreślało, że żałują wystąpienia Wielkiej Brytanii z UE. Posłowie uznali jednak, że aby zminimalizować negatywne skutki brexitu i zapewnić integralność jednolitego rynku trzeba poprzeć umowę o handlu i współpracy między UE a Wielką Brytanią”.

Pełną informację z przebiegu wtorkowej debaty w zakresie umowy UE – UK znaleźć można tutaj.(Źr.www.brexit.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).