8 paź 2019

8 paź 2019

Panattoni rozbudowuje sieć magazynów

Przez:

Sekcja: Aktualności

Panattoni Europe rozbudowuje sieć magazynów w ramach logistyki miejskiej. Budowa parku City Logistics Łódź II ruszy w tym kwartale. Powierzchnia dostosowana do najemców poszukujących niewielkich modułów będzie dostępna już od lutego 2020 roku.

Tym samym polskie realizacje Panattoni w ramach parków miejskich zwiększą się do blisko 160 000 m kw. Miejskie parki logistyczne są odpowiedzią na potrzeby logistyki ostatniej mili i logistyki wewnątrzmiejskiej.

Najnowszy projekt Panattoni Europe, City Logistics Łódź II, będzie miał 38 000 m kw. powierzchni dostosowanej do szybkiego przeładunku (cross-dock), magazynowania i lekkiej produkcji oraz pod przestronne przestrzenie biurowe. Minimalny moduł to 1800 m kw. a nowoczesna powierzchnia klasy A spełniać będzie wymogi certyfikatu BREEAM.
Park City Logistics Łódź II powstanie we wschodniej części Łodzi, zaledwie 5 km od jej centrum. Jednocześnie obiekt znajdzie się w odległości 4 km od węzła autostrady A1 Łódź Wschód i ok. 30 km od węzła Łódź Północ, gdzie A1 (łącząca północ Polski z południem) krzyżuje się z autostradą z A2 (wschód-zachód). W tym roku Panattoni Europe rozpoczęło też inwestycje na Słowacji. W Polsce Panattoni w ostatnich 12 miesiącach zrealizowało parki dystrybucyjne we Wrocławiu i Szczecinie, obiekty w formule BTS dla Amazon, K-Flex czy Automotive oraz Centralny Hub Logistyczny o docelowej powierzchni blisko 600 000 m kw. (Źr.www.wnp.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet