27 paź 2021

27 paź 2021

Logistyczny gigant usuwa spedytorów 

Przez:

Sekcja: Aktualności

Duński operator logistyczny Maersk ma ogłosić, iż od 1 listopada będzie obsługiwał ładunki bezpośrednio od wysyłających, bez pośrednictwa firm spedycyjnych – podał portal logistyczny The Loadstar.com.

Duńczycy już od jakiegoś czasu nie ukrywali, iż chcą stać się morskim integratorem, oferującym platformę, na której wysyłający mogą zamawiać wysyłkę towarów od drzwi do drzwi. Maersk twierdzi, iż takie podejście ułatwi transport, a przede wszystkim da właścicielom ładunku szersze opcje śledzenia go.

Według The Loadstar.com, spedytorzy zbijają obecnie fortuny na wzroście stawek w transporcie morskim. Portal podaje przykładowo, że zawierają oni kontrakty z armatorami takimi jak Maersk na poziomie 4 tys. dolarów za TEU a następnie sprzedają swoim klientom za 20 tys..

W komentarzu dla Loadstara, Maersk przyznał, iż spedytorzy byli, są i nadal będą jednymi
z jego głównych klientów na statkach. Niemniej jednak, firma dodała, iż chce poprawić swoją wiarygodność i niezawodność „w tych nadzwyczajnych warunkach rynkowych jakie dzisiaj mamy, gdzie popyt zdecydowanie przewyższa podaż”.

James Hookham z Global Shippers’ Forum (Światowe Forum Załadowców) twierdzi, że Maersk może ruszyć ze specjalną platformą mającą umożliwić jego zintegrowane podejście do łańcuchów dostaw.Jak twierdzi ekspert, na nowym systemie skorzystaliby przede wszystkim wielcy załadowcy, wysyłający znaczne ładunki. Małe firmy raczej nadal byłyby skazane na korzystanie z pośredników.(Źr.www.trans.info.pl-K.O)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet