24 sie 2015

24 sie 2015

Kongres MODERN WAREHOUSE – innowacje magazynowe pod lupą

By:

0 Comment

18-19 listopada 2015 r. w Airport Hotel Okęcie w Warszawie odbędzie się siódma edycja Ogólnopolskiego Kongresu Magazynowania i Logistyki MODERN WAREHOUSE organizowanego przez redakcję dwumiesięcznika „Nowoczesny Magazyn” i portalu branżowego NM.pl.

– W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa Sesję plenarną z moderowanymi dyskusjami, w której przyjrzymy się najgorętszym rynkowym trendom związanym z automatyką magazynową i systemami IT, wózkami widłowymi, powierzchniami magazynowymi i outsourcowaniem usług. Podobnie jak przed rokiem, w drugiej części kongresu proponujemy uczestnikom kongresu Ścieżki Tematyczne, które pozwalają sprofilować omawiane zagadnienia. Ścieżkę Dobrych Praktyk – cały panel tematyczny poświęcony analizie najbardziej interesujących wdrożeń i inwestycji z ostatniego roku, które zaprezentują osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie wybranych przez nas projektów z obszaru magazynowania i łańcucha dostaw. Ścieżkę Innowacji, gdzie skoncentrujemy się na tych innowacjach, które dopiero wchodzą do magazynów, jak i tych, które są już w polskich magazynach testowane. Będzie to okazja, żeby wymienić się opiniami na ich temat i poznać ich wady oraz zalety. Mocną, merytoryczną stronę uzupełni kolejne starcie sportowe IV Ogólnopolski Turniej Piłkarzyków Logistyków odbywający się każdego roku podczas wieczornego bankietu – mówi Anna Frąckowiak, redaktor naczelna „Nowoczesnego Magazynu”.

Każdego roku na kongresie spotyka się blisko 300 profesjonalistów: dyrektorów i kierowników magazynów; dyrektorów ds. zaopatrzenia; specjalistów ds. gospodarki materiałowej; dyrektorów i kierowników ds. logistyki; prezesów, dyrektorów generalnych i zarządzających; przedstawicieli wiodących firm z branży logistycznej i produkcyjnej.

– Już dziś zapraszam na listopadowy kongres osoby chcące poszerzyć wiedzę na temat usprawnień, które można wprowadzić w firmie, stosując nowoczesne rozwiązania magazynowe. Dostarczymy im dawkę solidnej wiedzy i inspiracji. MODERN WAREHOUSE to jedyny kongres w Polsce, który całkowicie koncentruje się na branży magazynowej i analizuje ją z perspektywy całego łańcucha dostaw – dodaje Anna Frąckowiak.

A w programie m.in.

Jeśli chcecie Państwo wiedzieć jakie trendy będą nadawać ton inwestycjom i optymalizacjom magazynowym w roku 2016, zapraszamy do udziału w prelekcjach i dyskusjach sesji plenarnej. W tym roku zagadnienia będą się koncentrować wokół takich tematów, jak:

  1. Najgorętsze kierunki outsourcingu w branży logistycznej – sprawdzimy co outsourcować w roku 2015, jak outsourcować i kiedy. Przeanalizujemy zagrożenia i podyskutujemy o realnych korzyściach.
  2. Magazynowa mapa Polski w roku 2015 – inwestycje deweloperów w różnych regionach Polski bezpośrednio wpływają na sytuację firm, które już działają na danym terenie. Będziemy dyskutować o najgorętszych lokalizacjach w roku 2015, planowanych inwestycjach i ich wpływie na rynek pracowników. Czy konkurencja wyssie pracowników także w Państwa regionie? Jak się na taka ewentualność przygotować.
  3. Rynek wózków widłowych – na kilka miesięcy przed targami CeMAT spróbujemy odpowiedzieć na pytanie: jakich maszyn oczekuje branża logistyczna w Polsce, a co oferuje rynek? Najnowsze trendy – ekologiczne, ekonomiczne, ergonomiczne, bezawaryjne, łatwe w obsłudze, bezpieczne? Czy producenci widlaków trafiają w oczekiwania rynku i jak rynek ocenia zaawansowane technologie, w które wyposażone są nowoczesne maszyny?
  4. Automatyka magazynowa – podczas ubiegłorocznej edycji kongresu MODERN WAREHOUSE wiele miejsca poświęcono analizie opłacalności inwestycji w automatykę magazynową. Temat wzbudził sporo kontrowersji. W tym roku kontynuujemy zagadnienie automatyki magazynowej w szerszym kontekście. Co kryje się za automatyką magazynową jutra? Kto się boi automatyki, a kto dostrzega w nich przewagę konkurencją?

I ŚCIEŻKA TEMATYCZNA – Ścieżka Dobrych Praktyk

Rok 2015 przyniósł w Polsce wiele nowych i nowoczesnych obiektów magazynów oraz interesujących projektów optymalizacyjnych. W ramach Ścieżki Dobrych Praktyk menedżerowie z konkretnych firm zdradzą kulisy swoich projektów. Opowiedzą, co zainicjowało inwestycję? jak firma przygotowywała się do inwestycji? jak przebiegał audyt, kto wspierał ich w projekcie i na jakie problemy natrafili na starcie? jak przebiegał etap wdrożenia? co zaskoczyło firmę w trakcie realizacji projektu i jak bardzo plany uległy weryfikacji? jak przebiegał rozruch oraz jakie efekty udało się uzyskać? jakimi wskaźnikami mierzono efektywność inwestycji i jaki jest jej efekt końcowy?

II ŚCIEŻKA TEMATYCZNA – Ścieżka Innowacji

Jakie rozwiązania mają szansę zagościć w polskich magazynach w najbliższych latach? Które nowinki technologiczne są już testowane w Polsce i na świecie? Kto inwestuje w innowacje i na jakim etapie są rozpoczęte projekty? W ramach Ścieżki Innowacji zaprezentujemy tajniki: robotów samojezdnych wykorzystywanych w magazynie, robotów ramieniowych do produkcji palet, Google Glass wykorzystywanych do komisjonowania, wózków samojezdnych (AGV), druku 3D w logistyce, dronów do monitorowania obiektów logistycznych, integratorów danych i systemów IT w technologii cloud computing.

Pełny program i więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie internetowej:

www.modern-warehouse.pl

Zgłoszenie udziału: www.modern-warehouse.pl/zgloszenie.html

UWAGA: Wyłącznie do 30 września 2015 r. obowiązuje niższa cena uczestnictwa w kongresie. Ilość miejsc jest ograniczona.

Rodzaj wydarzenia: kongres

Data rozpoczęcia: 2015-11-18

Data zakończenia: 2015-05-19

Miejsce konfgresu: Airport Hotel Okęcie w Warszawie

Organizator: Forum Media Polska – wydawca czasopism i portali dla TSL: „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość”, „Transport i Spedycja”, NM.pl i magazyn-tis.pl (org.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet