28 wrz 2017

28 wrz 2017

Bliżej zakupu Hamburg Sued przez Maersk Line

Przez:

Sekcja: Aktualności

Brazylijski urząd antymonopolowy zaaprobował bez zastrzeżeń zakup Hamburga Sued przez armatora Maersk Line. Maersk potrzebuje jeszcze 10 innych zgód, w tym od takich krajów jak: Chiny, Korea, Chile czy Południowa Afryka.

Ocenia się, że Maersk Line zapłaci 4,02 mld USD za zakup swojego niemieckiego rywala, a  połączenie obu armatorów winno dać oszczędności rzędu  350-400 mln USD na kosztach operacyjnych rocznie. Nie dojdzie jednak do całkowitego wchłonięcia niemieckiego przewoźnika przez Maersk, który zamierza utrzymać Hamburg Sued jak osobną i dobrze zarządzaną firmę. Hamburg Sued zajmuje obecnie siódmą pozycję wśród  największych armatorów kontenerowych na świecie, mając w swojej flocie 130 kontenerowców, które dołączą do i tak wielkiej floty (600 kontenerowców) Maerska.

Przejęcie Hamburg Sued wpisuje się w nową strategię Maerska, który zrezygnował z budowania dużych jednostek (Maersk złożył już zamówienia na 27 nowych statków, które mają być  dostarczone w 2017 i 2018 roku) .na rzecz przejmowania konkurentów.        (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).