17 lip 2018

17 lip 2018

Armatorzy opóźniają odbiór megakontenerowców

Przez:

Sekcja: Aktualności

Armatorzy kontenerowi kontynuują opóźnianie odbioru nowych jednostek w obawie. iż  wywierałyby one  dalszą presję na rynku kontenerowców, który w ubiegłym roku odnotował umiarkowaną poprawę.

W celu ograniczenia niekorzystnego wpływu wprowadzenia nowego tonażu na rynek, który już został nadmiernie napompowany, firmy żeglugowe zdecydowały się opóźnić niektóre z zaplanowanych dostaw na ten rok, przesuwając je na 2019 rok.

Przykładowo COSCO Shipping odłożył odbiór 10 z 28 megakontenerowców, które miały w tym roku dołączyć do ich floty, zaś Yang Ming dostawy3 kontenerowców o ładowności 14 tys. TEU.

Jednak mimo tych opóźnień, na rynku w tym roku pojawią się kontenerowce o łącznej ładowności 1,5 mln TEU, z czego ponad połowa będzie składać się z megakontenerowców o ładowności od 14 do 21 tys. TEU.

Ogromna część oczekiwanych dostaw, ponad 1,2 miliona TEU, ma dołączyć do globalnej floty w pierwszej połowie roku. Sporo mniej w porównaniu z 442,000 TEU zezłomowanymi w zeszłym roku bo tylko 350 000 TEU zostanie w tym roku skierowane na złom.  (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet