28 sie 2020

28 sie 2020

Aktualizacja – 18 powiatów w strefach czerwonej i żółtej

Przez:

Sekcja: Aktualności

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało listę powiatów czerwonych i żółtych. W województwie pomorskim na liście pojawił się powiat kartuski (wcześniej w kategorii zielonej). W woj. świętokrzyskim – powiat konecki (z kategorii zielonej). W woj. warmińsko-mazurskim – powiat bartoszycki (wcześniej w kategorii zielonej).

– Mamy łącznie 18 powiatów w strefach czerwonej i żółtej. W czerwonej Nowy Sącz oraz powiaty: nowotarski, wieluński, łowicki, pajęczański, kolski i lipski – poinformował w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. W kategorii czerwonej znalazły się powiat nowotarski i Nowy Sącz, w województwie małopolskim. – Powiat wieluński, łowicki i pajęczański; łowicki i pajęczański wchodzą ze strefy żółtej. Powiat lipski w woj. mazowieckim, powiat kolski w woj. wielkopolskim wchodzi z kategorii zielonej – mówił Kraska.

Jak dodał, w kategorii żółtej znalazły się: w woj. śląskim – powiat rybnicki (wcześniej był w kategorii czerwonej), kłobucki (wcześniej w zielonej). W woj. małopolskim – powiat tatrzański, nowosądecki (wcześniej w kategorii czerwonej). Ponadto powiat limanowski oraz Kraków wchodzą z kategorii zielonej. W woj. podkarpackim na liście pozostaje powiat przemyski. Na Mazowszu powiat żuromiński wchodzi z kategorii zielonej.

Wiceminister dodał, że w woj. pomorskim na liście pojawił się powiat kartuski (wcześniej w kategorii zielonej). W woj. świętokrzyskim – powiat konecki (z kategorii zielonej). W woj. warmińsko-mazurskim – powiat bartoszycki (wcześniej w kategorii zielonej).  ( Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 27.08.2020 r./HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet