23 lut 2023

23 lut 2023

W największym europejskim porcie będą pobierane dodatkowe opłaty. Przewoźnicy planują bojkot

Przez:

Sekcja: Aktualności

Terminal Rotterdam World Gateway (RWG) chce pobierać dodatkową opłatę za rezerwacje slotów w godzinach szczytu w porcie w Rotterdamie. Holenderskie stowarzyszenie transportowe Vern grozi bojkotem terminalu RWG.

Powodem bojkotu jest dopłata za obciążenie szczytowe, którą RWG będzie pobierać od 24 kwietnia. Od tego momentu firmy przywożące i odbierające kontenery będą musiały uiszczać dodatkową opłatę w wysokości 15 euro (ok. 71 zł) plus VAT za obsługę w godzinach od 6 do 18.

Według RWG firmy transportowe muszą wyrazić zgodę na dopłatę do 23 kwietnia 2023 r. Rezerwacja przedziału czasowego (także poza godzinami szczytu) bez zgody nie będzie już możliwa. Według operatora portu dopłata jest konieczna ze względu na wysokie wykorzystanie terminalu w ciągu dnia. W ten sposób dostawa i odbiór kontenerów może być sprawniej obsługiwana.

Według holenderskiego stowarzyszenia Vern nie opłaca się już wysyłać kontenerów obsługiwanych przez ten terminal. Dlatego Vern wzywa przewoźników do bojkotu terminala i unikania go od 1 kwietnia.(Źr.www.gospodarkamorska.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet