17 lip 2018

17 lip 2018

Transport w chaosie – europosłowie interweniują u komisarz Bulc

Przez:

Sekcja: Aktualności

Zaniepokojeni sytuacją, w jakiej znajduje się europejski sektor transportu posłowie do Parlamentu Europejskiego skierowali w dniu 13 lipca br. pismo  do komisarz ds. transportu Violety Bulc. Za sprawą krajowych przepisów funkcjonujących w niektórych państwach UE już od kilku lat europejscy przewoźnicy działają w chaosie prawnym. Dodatkowo prace nad Pakietem Mobilności, który według Komisji Europejskiej miał zagwarantować jasność prawną, znalazły się w impasie zarówno w Parlamencie Europejskim, jak i w Radzie UE.

W ostatnich miesiącach europosłowie kilkakrotnie kontaktowali się z komisarz Bulc z prośbą o podjęcie pilnych działań w celu przywrócenia porządku prawnego w sektorze transportu.

W głosowaniu na sesji plenarnej 4 lipca Parlament Europejski odesłał akty legislacyjne do ponownego rozpatrzenia przez Komisję Transportu i Turystyki TRAN. Ten fakt oraz brak jednomyślności w Radzie UE jest przyczyną wystąpienia posłów do Komisji Europejskiej m.in. o przyspieszenie procedur wobec Niemiec, Francji i Austrii ws. naruszenia prawa UE. Europejskie firmy transportowe nie mogą dłużej funkcjonować w obecnej niepewnej sytuacji.           (źr. www,zmpd.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet