1 cze 2016

1 cze 2016

Projekt połączenia lądowo-morskiego Polska – Szwecja skorzysta z dofinansowania unijnego w ramach instrumentu „Łącząc Europę”.

Przez:

Sekcja: Aktualności

Projekt zrównoważonego połączenia morsko-lądowego Polska-Szwecja –  Świnoujście-Trelleborg, opartego o ulepszoną infrastrukturę i rozwój transportu intermodalnego otrzymał wsparcie z funduszy unijnych w ramach instrumentu „Łącząc Europę. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz gminą Trelleborg.
Polska część projektu obejmuje przystosowanie infrastruktury terminala promowego w Świnoujściu do obsługi transportu intermodalnego. Powstanie nowe nabrzeże o długości 293 m i głębokości 13 metrów. Zostaną wybudowane trzy place postojowe, które zostaną połączone estakadą stanowiącą równocześnie drugi wjazd na teren terminala. Zostaną wybudowane nowe i przebudowane istniejące tory kolejowe, zostanie wybudowana nowa rampa, przebudowana galeria pasażerska oraz zakupiony nowy sprzęt przeładunkowy i cztery ciągniki siodłowe.    (DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet