17 Maj 2016

17 Maj 2016

Parking dla samochodów ciężarowych obsługujących DCT w Gdańsku – interwencja PISiL-PSPD

Przez:

Sekcja: Aktualności

W kwietniu 2016 roku Polska Izba Spedycji i Logistyki wspólnie z Pomorskim Stowarzyszeniem Przewoźników Drogowych podjęła kolejną interwencję u Prezydenta miasta Gdańska w sprawie braku parkingu dla samochodów ciężarowych obsługujących terminal DCT w Gdańsku., apelując o bezzwłoczne udostępnienie odpowiedniego parkingu z infrastrukturą zapewniającą kierowcom odpowiednie warunki socjalne i sanitarne.

W odpowiedzi , Prezydent Miasta Gdańska, poinformował że podejmowane są intensywne działania w celu rozwiązania tego palącego problemu. W kwietniu br. spółka komunalna Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o. o. ogłosiła przetarg na wybór dzierżawcy nieruchomości działki  zlokalizowanej przy ul. Sucharskiego w okolicy łącznicy z ul. Kontenerową w porcie gdańskim. Celem przetargu jest wyłonienie inwestora, który jako dzierżawca nieruchomości zrealizuje przedsięwzięcie budowy parkingu buforowego dla samochodów ciężarowych (na minimum 50 miejsc postojowych ) wraz z infrastrukturą do obsługi pojazdów w postaci  myjni, stacji benzynowej, zaplecza gastronomicznego i sanitarnego, itp. Termin składania ofert przetargowych mija 20 maja br.

Jednocześnie w najbliższym czasie na nieruchomości przy ul. Ku Ujściu Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. podejmie prace w celu przygotowania zaimprowizowanego parkingu dla samochodów ciężarowych, funkcjonującego do czasu zakończenia realizacji parkingu buforowego przy ul. Sucharskiego. Warunki korzystania z tego „tymczasowego” parkingu ustali  GARG – tel. 58 722 03 01, e-mail: ceo@investgda.pl)  (E.S.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet