4 paź 2022

4 paź 2022

Nowe połączenie intermodalne między Włochami, Polską i Czechami

Przez:

Sekcja: Aktualności

Rozwija się sieć intermodalna grupy Trentino. Od września działa nowa linia z 2 połączeniami tygodniowo między Interportem Abruzzo w Manopello a terminalem Innofreight w Ostrawie-Mosznowie na Śląsku. Prognoza ma zwiększyć tygodniowe wyjazdy do 3 już w październiku 2022 r.

Arcese kontynuuje swoją strategię skupiania się na międzynarodowym transporcie intermodalnym , inwestując w zintegrowaną europejską sieć . Po uruchomieniu w 2021 r. usługi kombinowanego transportu towarowego na szwajcarskim korytarzu między Bolońskim Interportem a północnym terminalem TKN w Kolonii , grupa Trentino ogłosiła teraz uruchomienie nowego połączenia intermodalnego łączącego centrum – południowe Włochy z region Śląska w Polsce i północno-wschodnie Czechy.

Nowa linia kolejowa, działająca od września, łączy terminale Manopello – Interporto D’Abruzzo i Ostrava-Mošnov , zarządzane przez Innofreight. Pociąg Arcese jest obsługiwany przez partnerów Captrain Italia, we współpracy z Sangritana, Budamar Logisitcs, as i ČD Cargo. Obecnie istnieją dwa wyjazdy tygodniowo z czasem tranzytu 4-5 dni door-to-door wyłącznie naczepami mega XLS. Prognozuje się zwiększenie tygodniowych wyjazdów do trzech już w październiku 2022 roku.

Źródło: https://www.uominietrasporti.it/professione/logistica/arcese-inaugura-nuovo-collegamento-intermodale-tra-italia-polonia-e-repubblica-ceca/ z dnia 28.09.22 r../ HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet