27 sty 2022

27 sty 2022

MF ostrzega przed osobami podszywającymi się pod pracowników MF i urzędów skarbowych

Przez:

Sekcja: Aktualności

Ministerstwo Finansów ostrzega przed telefonami od nieznanych osób, które podają się za pracowników urzędów skarbowych lub Ministerstwa Finansów (MF).

Osoby podające się za pracowników urzędów skarbowych lub MF telefonują przykładowo w sprawach dodatków do PIT-u lub podejrzanych przelewów.

To próby wyłudzenia danych podatników,  urzędy skarbowe i MF nie prowadzą telefonicznej weryfikacji prowadzonych spraw, ani nie zbierają w ten sposób informacji o podatnikach.

Podobne próby wyłudzeń mogą pojawić się w wiadomościach wysyłanych przez oszustów, którzy próbują uzyskać od nas pieniądze lub informacje.

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu i próby wyłudzenia danych, użyj w swoim telefonie funkcji „przekaż” albo „udostępnij” i przekaż treść otrzymanej wiadomości na numer 799-448-084.Zgłoszenie zostanie przekazane do analityków CERT Polska.

Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników!

Więcej informacji znajduje się na stronie Państwowego Instytutu Badawczego NASK.

W przypadku otrzymania podejrzanego telefonu lub próby wyłudzenia danych, które dotyczą Ministerstwa Finansów oraz Krajowej Administracji Skarbowej, MF prosi o przekazanie zgłoszenia na incydent@mf.gov.pl.  (Źr.www.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet