24 lis 2017

24 lis 2017

Droga Czerwona -tematem konferencji ZMP Gdynia

Przez:

Sekcja: Aktualności

20 listopada br. w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. odbyła się konferencja prasowa na temat  Drogi Czerwonej , w której uczestniczyli  Dorota Arciszewska – Mielewczyk – przewodnicząca sejmowej  Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej  oraz Marcin Horała – poseł na Sejm RP. Budowa Drogi Czerwonej ponownie wróciła na listę projektów korytarza Bałtyk-Adriatyk, jest obecnie realna i stanowi  nową szansę dla dalszego rozwoju Portu Gdynia i samego miasta. Estakada Kwiatkowskiego, od lat nadmiernie eksploatowana nie jest w stanie zaspokoić potrzeb Portu, który już w tym roku przeładuje ponad 20 mln ton towarów.

Z budową Drogi Czerwonej ( projekt nr 1167) związane są bezpośrednio  współzależne projekty  nr 1149 (przebudowa Estakady Kwiatkowskiego), nr 1150 (realizacja Obwodnicy Północnej Aglomeracji Trójmiasta), nr 1168 (dalsza integracja i modernizacja powiązań dróg krajowych i autostrad z portową infrastrukturą drogową) i nr 1227 (rozwój Platformy Multimodalnej „Dolina Logistyczna”.

Z poniedziałkowego spotkania wynika, że koszty budowy odcinka drogi  od okolic ul. Puckiej do terminalu BCT i dalej do planowanego terminalu promowego będzie musiało sfinansować miasto i port.  (Źr.www.port.gdynia.pl, www.dziennikbałtycki.pl -K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet