7 paź 2015

7 paź 2015

ShipCup V | V Regaty Branży TSL o Puchar PISiL zakończone

Przez:

Sekcja: Aktualności

W dniach 10-13 września 2015 roku odbyła się już piąta edycja Regat branży TSL o Puchar Polskiej Izby Spedycji i Logistyki | ShipCup V. Podobnie jak w latach ubiegłych Honorowym Patronem projektu została Polska Izba Spedycji i Logistyki, natomiast firma Omnidruk po raz kolejny wsparła to żeglarskie wydarzenie.

W czwartek od południa uczestnicy zjeżdżali do bazy regat w Porcie PTTK Wilkasy k. Giżycka na Mazurach. Wspólna kolacja, kameralny koncert szantowej kapeli i dobre nastawienie delegatów sprawiły, że impreza była bardzo wesoła i w pełni integracyjna, tym bardziej, że większość uczestników załóg znała się już z poprzednich edycji.

Piątek był pierwszym dniem regatowym. Do startu zgłosiło się 10 załóg, reprezentujących 8 firm. Organizatorzy zapewnili wszystkim jednakowe jachty kabinowe typu Maxus 24, wybrane w drodze losowania. Po porannej odprawie sterników z sędzią regat oraz ratownikami wodnymi rozegrane zostały 3 biegi regatowe (popularne śledzie). Pogoda była idealna do żeglowania: bezdeszczowa i wietrzna. Po zakończonych zmaganiach na wodzie zmęczeni, ale uśmiechnięci żeglarze spotkali się w Tawernie DeZeTa podczas kolacji, a następnie wspólnie bawili się przy dźwiękach kapeli szantowej do późnych godzin nocnych.

W sobotę odbyły się dalsze zawody. W porannym bloku rozegrano kolejne 3 wyścigi. Niestety po obiedzie sędzia wraz z organizatorami, w trosce o bezpieczeństwo uczestników, zdecydowali o odwołaniu biegów reagatowych z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych (zbyt silne szkwały). Nastąpiło niecierpliwe oczekiwanie na wyniki regat (poniżej), które zaprezentowano podczas kolacji.

Regaty jak zawsze zabezpieczała pływająca jednostka Straży Pożarnej.

Atmosfera panująca wśród uczestników na wodzie i po zmaganiach żeglarskich w tawernie DeZeTa była wyśmienita. Na pewno wielka w tym zasługa samych delegatów, którzy niemal natychmiast zintegrowali się i dobrze się ze sobą bawili. Słowa uznania należą się również organizatorom, którzy tak samo jak w zeszłym roku, stanęli na wysokości zadania, aby nikomu niczego nie zabrakło…

W niedzielę po śniadaniu odbyło się końcowe ogłoszenie wyników, połączone z rozdaniem pucharów i medali przez Przewodniczącego Rady PISiL Pana Marka Tarczyńskiego oraz Sędziego Regat Pana Jarosława Zygmunta.

Poniżej końcowa klasyfikacja:

  1. Loconi Intermodal
  2. Sealand Logistics
  3. Balticon | niebieska bandera
  4. BCT Gdynia
  5. Sealand Liquids
  6. Shipco Transport
  7. ATC Cargo
  8. DB Schenker
  9. Balticon | biała bandera
  10. TSLogistic

Dziękujemy uczestnikom za zdrową rywalizację, hart ducha podczas zmagań żeglarskich i fajną zabawę.

Gratulujemy zwycięzcom! (red.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet