2 lut 2022

2 lut 2022

Od 2 lutego 2022 r. obowiązkowa rejestracja przejścia granicznego na tachografie

Przez:

Sekcja: Aktualności

Od środy 2 lutego za każdym razem, gdy kierowca wjeżdża do kraju innego niż jego własny, musi ręcznie zapisać symbol na tachografie.

Od 2 lutego 2022 r. powstał nowy obowiązek dla kierowców wykonujących przewozy międzynarodowe: ręczne rejestrowanie symbolu kraju, do którego wjeżdżają, gdy tylko zrobią pierwszy możliwy postój po przekroczeniu granicy. W praktyce, gdy ciężarówka wjeżdża do państwa trzeciego w związku z rejestracją, jej kierowca ma obowiązek zatrzymać się w miejscu postoju jak najbliżej granicy w celu rejestracji. W przypadku, gdy przekroczenie granicy państwa członkowskiego nie odbywa się drogą, lecz promem lub pociągiem, kierowca musi wpisać symbol państwa w porcie lub stacji przybycia. Obowiązek ten, wynikający z art. 34 ust. 7 ust. 2 Rozporządzenia UE 165/2014 oraz zmian wprowadzonych przez Pakiet mobilności, obowiązywał już od sierpnia 2020 r. dla pojazdów przemysłowych wyposażonych w tachograf analogowy.

Źródło: https://www.uominietrasporti.it/professione/leggi-e-politica/dal-2-febbraio-2022-obbligo-di-registrare-sul-tachigrafo-il-passaggio-di-frontiera/HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet