25 lut 2016

25 lut 2016

Obrady Sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Gdyni

Przez:

Sekcja: Aktualności

Problemy stoczni w Gdyni i Gdańsku, perspektywy ich rozwoju, kwestie dostępności do portów wschodniego wybrzeża od strony lądu oraz plany budowy kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną – to były główne tematy, którymi zajmowali się członkowie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej na wyjazdowym posiedzeniu w Gdyni. W obradach uczestniczyli szefowie tego resortu, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, przedstawiciele instytucji i firm powiązanych z branżą portową, stoczniową, żeglugową, samorządowcy.

Część dotyczącą problemów dostępności do portów wschodniego wybrzeża od strony lądu członkowie Komisji zakończyli jednogłośnie przyjętym dezyderatem, w którym postulują niezbędne inwestycje infrastrukturalne niwelujące te problemy.
Ożywiona dyskusję podczas posiedzenia wywołały plany budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Szef resortu MGMiŻŚ podkreślił po raz kolejny, iż inwestycja traktowana jest przez resort i polski rząd jako jedna z priorytetowych. (MK)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet