14 lip 2023

14 lip 2023

Nowe możliwości konta w e-Urzędzie Skarbowym

Przez:

Sekcja: Aktualności

Od 21 czerwca br. wszystkie organizacje, w tym spółki, mogą korzystać z usług, które wcześniej były oferowane w e-US wyłącznie osobom fizycznym. W ramach konta organizacji można m. in.  wyrazić lub wycofać zgodę na otrzymywanie korespondencji w e-US, składać pisma do KAS, bezpłatnie występować o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w podatkach, składać zawiadomienie ZAW-NR i przeglądać swoje dane rejestracyjne, złożyć  pełnomocnictwa UPL-1 i zawiadomienie OPL-1.

W ramach konta organizacji została udostępniona także lista pełnomocników, gdzie oprócz pełnomocnictw do podpisywania deklaracji składanych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, użytkownik może przeglądać  informacje o aktywnych pełnomocnictwach ogólnych.

Na stronie Ministerstwa Finansów udostępniono  do obejrzenia materiał z webinaru „Konto organizacji w e-Urzędzie Skarbowym”, z którego można się dowiedzieć m. in. co zrobić aby korzystać z konta organizacji w e-US, jakie usługi pojawią się na koncie w pierwszej kolejności, a także obejrzeć instruktaż krok po kroku jak poruszać się po serwisie e-Urząd Skarbowy jako użytkownik konta organizacji.(zr. www.mf.gov.pl/ES)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet