1 sie 2019

1 sie 2019

Nagrody ”Rzeczpospolita” dla liderów Branży TSL

Przez:

Sekcja: Aktualności

W poniedziałek podczas I Spotkania Liderów Branży TSL objętego honorowym patronatem Ministerstwa Infrastruktury oraz patronatem Polskiej Izby Spedycji i Logistyki „Rzeczpospolita” nagrodziła wyróżniające się firmy branży transportowo-spedycyjno-logistycznej. Nagrody otrzymały:

-Poczta Polska, z przychodami w wysokości 6,8 mld zł

w kategorii największe przychody ogółem,

– Raben Transport, która zamknęła ubiegły rok przychodami sięgającymi 2,5 mld zł- za największe przychody w logistyce kontraktowej,

-Enpire Transport -za największą dynamikę wzrostu przychodów ogółem (93,7 proc.).

-Natanek Nova- za największą dynamikę wzrostu przychodów w przewozach drogowych (59,6 proc.),

-PKP Cargo- za największą dynamikę wzrostu przychodów w przewozach
w kolejowych (10,7 proc.),

-M&M Millitzer&Munch– za największą dynamikę wzrostu przychodów
w przewozach lotniczych (cargo) (38 proc.),

ATC Cargo za największą dynamikę wzrostu przychodów w przewozach  intermodalnych (17,4 proc.).

Za najbardziej innowacyjne rozwiązania trzy równorzędne nagrody przyznano:

Enterprise Logistics za pionierskie użycie długich zestawów,

EPO Trans za zakup 30 ciągników na ciekły gaz ziemny,

ZET Transport za rozwój własnego oprogramowania klasy ERP.

Wyróżniono także przedsiębiorstwa z sukcesem dywersyfikujące portfolio usług i produktów. Równorzędne nagrody otrzymały: Adampol za wyjątkowo szeroki jak na firmę z polskim do niedawna kapitałem geograficzny zakres działania, No Limit za zbudowanie regionalnej sieci działania i obsługę e-handlu i Rohlig Suus za szeroką ofertę: od logistyki kontraktowej po krajową sieć drobnicową i obsługę e-handlu.

Nagrody za najlepsze praktyki CSR odebrały: JAS-FBG za społeczne podejście do prowadzenia przedsiębiorstwa, Raben za akcję sadzenia drzew i popularyzację e-faktury oraz ESA za wsparcie dla programu kształcenia młodych Top Young 100.

Uznanie znalazły również przedsiębiorstwa, które przeprowadziły najlepszą kampanię społeczną w branży: Adampol – za bezpłatną pomoc lekarską dla personelu oraz dofinansowanie firmowych posiłków, przedsiębiorstwa biorące udział w akcji w mediach społecznościowych „Dla Ciebie każdego dnia” i Volvo Group Trucks wspólnie z partnerami: Renault Trucks, Wielton, Continental, Ergo Hestia i MJM za akcję „Profesjonalni kierowcy”.

Nagrodę specjalną „Człowiek roku Branzy TSL” otrzymał Pan Jarosław Domin, prezes JAS-FBG. Prowadzona prze niego spółka stała się jednym z największych prywatnych operatorów logistycznych z rodzimym kapitałem.

Więcej informacji na temat I Spotkania Liderów Branży TSL na stronie https://logistyka.rp.pl/logistyka-kontraktowa/3355-nagrody-rzeczpospolita-tsl-award-rozdane

(Źr.www.logistyka.rp.pl-K.O.)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet