Kolejne spotkania konsultacyjne KSeF
Odbyły się już cztery spotkania konsultacyjne Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Jak informuje Ministerstwo Finansów w ciągu dwóch dni uczestniczyło
w nich ponad 3 tys. osób.
Omówiono na nich zagadnienia związane z identyfikatorem KSeF w płatnościach oraz tematy szczególnie interesujące branże: faktoringu, dostawców mediów i paliwową.
Ministerstwo Finansów zaplanowało jeszcze 3 spotkania w terminach 29 lutego i 1 marca.
Aby potwierdzić chęć udziału należy wypełnić on-line formularz zgłoszeniowy.
Założeniem konsultacji jest uzyskanie opinii różnych grup przedsiębiorców, organizacji branżowych i innych podmiotów zainteresowanych KSeF. W spotkaniach uczestniczą dyrektorzy i eksperci z departamentów Ministerstwa Finansów, które są zaangażowane w projekt.
Spotkania odbywają się w formule hybrydowej. W Ministerstwie Finansów w każdym spotkaniu może uczestniczyć 60 osób. Pozostali zainteresowani mogą brać w nich udział on-line.
Aby zapisać się na spotkania konsultacyjne KSeF, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.
W ramach konsultacji KSeF planowane są jeszcze trzy spotkania, w tym z jednostkami samorządu terytorialnego.
Terminy i tematy wszystkich spotkań są dostępne na stronie https://www.podatki.gov.pl/ksef/konsultacje/.
Na stronie www.podatki.gov.pl/ksef w sekcji pytań i odpowiedzi dostępna jest już zakładka, w której można znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące możliwych zmian w KSeF.(Źr.www.gov.pl-K.O.)