22 lt. 2017

22 lt. 2017

„Inicjatywy drogowe” tematem rozmów MIB z posłami do PE

Przez:

Sekcja: Aktualności

Na spotkaniu w dniach 14-15 lutego 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz wiceministrowie Justyna Skrzydło i Jerzy Szmit odbyli liczne rozmowy z posłami do Parlamentu Europejskiego ws. zasad wykonywania międzynarodowego transportu drogowego i delegowania pracowników. Głównym tematem rozmów były tzw. inicjatywy drogowe oraz działania protekcjonistyczne niektórych europejskich państw, mające niekorzystny wpływ na pozycję m.in. polskich firm transportowych na unijnym rynku. Delegacja MIB przekazała posłom raport ekspercki dotyczący wpływu tych regulacji na przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy UE (The Impact of Regulation of the Road Transport Sector on Entrepreneurship and Economic Growth in the European Union).Poniżej zamieszczamy link do raportu w języku polskim.

Raport – Wpływ regulacji sektora transportu drogowego na przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy Unii Europejsikiej (wersja polska)

(Źr.mib.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).