19 cze 2019

19 cze 2019

Francja-zmiana przepisów o delegowaniu

Przez:

Sekcja: Aktualności

5 czerwca 2019 r. władze francuskie opublikowały nowy dekret zmieniający przepisy o delegowaniu pracowników oraz zaostrzający kary za nielegalną pracę.  Zmiany przepisów wchodzą w życie stopniowo od 6 czerwca 2019 do 1 lipca 2019 i obejmują zmiany kodeksu pracy, kodeksu transportu jak i innych ustaw szczegółowych, które nawiązują do procesu delegowania pracowników.

Zmiany polegają na zwiększeniu sankcji za naruszenia przepisów o delegowaniu pracowników oraz uprawnień francuskiej inspekcji pracy, bardziej restrykcyjnym podejściu do należytej staranności zleceniodawców przy powierzaniu usług pracodawcom zagranicznym delegującym pracowników do Francji, jak też na uporządkowaniu obowiązków informacyjnych pracodawcy zagranicznego na rzecz instytucji francuskich. Więcej informacji na ten temat na stronie http://tlp.org.pl/10324/ (Źr. www.tlp.org.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).