23 cze 2020

23 cze 2020

Brexit-spotkanie UE-Wielka Brytania

Przez:

Sekcja: Aktualności

15 czerwca br. odbyło się spotkanie wysokiego szczebla UE-Wielka Brytania, którego celem było podsumowanie dotychczasowego przebiegu negocjacji. Zjednoczone Królestwo reprezentował premier Boris Johnson natomiast UE przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli.

Strony omówiły dotychczasowy przebieg negocjacji i zdecydowały o zwiększeniu intensywności rozmów w okresie wakacyjnym celem znalezienia porozumienia.

Premier Johnson potwierdził, że Wielka Brytania nie przedłuży okresu przejściowego ustanowionego na podstawie Umowy o wystąpieniu. Oznacza to, że zakończy się on 31 grudnia 2020 r. bez względu na to, czy negocjacje zakończą się zawarciem porozumienia.

Więcej informacji na temat spotkania znaleźć można na stronie Rady Europejskiej i Rady UE.(www.brexit.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).