10 lis 2021

10 lis 2021

Branża oczekuje wytycznych w sprawie uczestnictwa w targach podczas 4 fali pandemii

Przez:

Sekcja: Aktualności

W Polsce brakuje wytycznych dotyczących targów w czasie czwartej fali pandemii – uważają przedstawiciele Komitetu Obrony Branży Targowej. Komitet przekonuje, że trzeba jak najszybciej wydać przepisy w sprawie wstępu i uczestnictwa w imprezach targowych, a takie obowiązują już w większości krajów na naszym kontynencie.

Branża targowa chce jasnych deklaracji, pod jakimi warunkami organizować będzie można imprezy targowe. Po ich praktycznym odblokowaniu, do jakiego doszło z początkiem września, cieszą się one często większym niż się spodziewano zainteresowaniem.

– Praktycznie wszystkie europejskie ośrodki targowe warunkują udział w imprezie targowej, zarówno wystawców jak i zwiedzających, od posiadania ważnego paszportu COVID-owego. Są to trzy alternatywne warunki – albo pełne zaszczepienie, bycie tzw. ozdrowieńcem lub ważny nie dłużej niż 48 godzin test na obecność koronawirusa. Nie ma praktycznie możliwości brania udziału w żadnej z europejskich imprez targowych bez spełnienia jednej z tych trzech przesłanek – wskazuje Krzysztof Szofer z Komitetu Obrony Branży Targowej (Prawo.pl dla Lex z dn. 10.11.2021 r./HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet