22 wrz 2015

22 wrz 2015

Aby uniknąć kary trzeba wprowadzić procedury

Przez:

Sekcja: Aktualności

Polskie firmy transportowe obsługujące 23 procent transportów drogowych do Wielkiej Brytanii narażone są na kary za ukrywające się w pojazdach osoby próbujące nielegalnie dostać się na terytorium Wielkiej Brytanii. Przewoźnik zapłaci za nielegalnego imigranta 2000 funtów, a na kierowcę zostanie nałożona kara w wysokości 600 funtów. Jeśli nielegalny pasażer dostanie się do pojazdu przewożącego żywność zostanie ona zutylizowana. Desperacja nielegalnych imigrantów powoduje , że nawet przy wzmożonej kontroli trudno ustrzec się włamania do tirów.Brytyjskie służby graniczne, jako środek prewencyjny mający na celu ułatwienie firmom transportowym wprowadzenie stosownych zabezpieczeń i procedur chroniących ich pojazdy przed wtargnięciem nieuprawnionych osób, opracowały system akredytacji. Informacje o systemie akredytacji , sposobach zabezpieczenia pojazdów oraz jak uniknąć kary za przewiezienie osób nielegalnie przekraczających granicę można znaleźć na poniższych stronach:
https://www.gov.uk/secure-your-vehicle-to-help-stop-illegal-immigration
https://www.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/365307/How_to_avoid_a_Penalty_-_Polish.pdf (Źr. Gazeta Prawna nr 184-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).