26 kwi 2024

26 kwi 2024

Rewolucja w fakturowaniu. Znamy nową, oficjalną datę wdrożenia KSeF.

Przez:

Sekcja: Aktualności

Ministerstwo Finansów podało, że rewolucja w fakturowaniu zacznie obowiązywać dopiero od 1 lutego 2026 r. i od 1 kwietnia 2026 r.Kluczowe są wyniki audytu KSeF, który wykazał, że system nie jest gotowy, aby ruszyć od 1 lipca 2024 r. System nie spełnia wymagań jakościowych i wydajnościowych

— KSeF ma kluczowe znaczenie dla polskiej gospodarki. Decyzja o wprowadzeniu rewolucji zapadła cztery lata temu. Poprzednicy zapewniali, że system jest gotowy. Dziś wiemy, że nie było należytego nadzoru kierownictwa. Zlecenie audytu było dobrą i niezbędną decyzją — powiedział minister finansów Andrzej Domański.

Dodał, że 350 stron audytu nie pozostawia złudzeń, że groził nam paraliż polskiej gospodarki. System bowiem nie spełnia wymagań jakościowych i wydajnościowych.

— Niezbędne jest opracowanie nowej architektury systemu. Zaczynamy niemalże od początku — powiedział Andrzej Domański.

Dlatego Ministerstwo zaproponuje dwa terminy wejścia w życie – 1 lutego 2026 r. — obligatoryjny KSeF dla tych, którzy mieli obrót 200 mln zł, a dla wszystkich przedsiębiorców od 1 kwietnia 2026 r.

Czytaj także w BUSINESS INSIDER https://businessinsider.com.pl/prawo/podatki/rewolucja-w-fakturowaniu-znamy-nowa-date-wdrozenia-ksef/9fx4kfd(Źr.www.businessinsider.com.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet