2 lut 2022

2 lut 2022

MF ostrzega przed fałszywymi e-mailami wymuszającymi płatność w viaTOLL

Przez:

Sekcja: Aktualności

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami wymuszającymi płatności w systemie viaTOLL ,podpisanymi przez „Zespół viaTOLL”, które nakłaniają do płatności w ramach umowy w systemie viaTOLL i odsyłają do fałszywej strony www.

Takie e-maile to próby wyłudzenia danych do logowania i danych autoryzacyjnych do bankowości, a ich celem jest kradzież pieniędzy z konta bankowego ofiary.

Ministerstwo przypomina, że świadczenie usługi viaTOLL zostało zakończone z końcem września 2021 r. Tym samym zakończono pobór płatności za przejazd drogami płatnymi za pośrednictwem viaTOLL.

Cyberprzestępcy za pośrednictwem fałszywej strony mogą przejąć dane logowania oraz dane autoryzacyjne do bankowości. Przechwycone w ten sposób informacje mogą zostać wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary.

W przypadku otrzymania podejrzanego maila, który dotyczy usługi viaTOLL,MF  prosi o przekazanie zgłoszenia na adres: incydent@mf.gov.pl lub o kontakt telefoniczny pod numerami: 800 101 101, + 48 22 521 10 10.

Każde zgłoszenie może pomóc ochronić tysiące innych użytkowników. .(Źr.www.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet