17 paź 2017

17 paź 2017

Forum Gospodarki Morskiej

Przez:

Sekcja: Aktualności

W piątek 13października odbyło się 17-ste  Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017 – jedno z najważniejszych spotkań praktyków i ekspertów sektora morskiego. Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, w swoim wystąpieniu inaugurującym podkreślił, że „gospodarka morska jest branżą, z którą rząd wiąże ogromne szanse i która należy do priorytetów rządu”. Podobnie jak w latach ubiegłych Forum 2017 składało się z czterech paneli, podczas których dyskutowano nad inwestycjami w polskie porty, innowacyjnościami w przemyśle stoczniowym oraz poruszano kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy.
Obecna kondycja rynku żeglugi kontenerowej i sprawna obsługa łańcuchów dostaw handlu zagranicznego stanowiły tematy panelu „Logistyka Morska”. Liderem panelu był   Marek Tarczyński, przewodniczący Rady Polskie Izby Spedycji i Logistyki, Prezes Zarządu firmy Terramar, a uczestniczyli w nim prof. dr hab. Andrzej Grzelakowski z Akademii Morskiej w Gdyni – moderator dyskusji, Maciej Brzozowski – dyrektor Hafen Hamburg e.V. Przedstawicielstwo w Polsce, Adam Żołnowski – Wiceprezes Zarządu ds. Finansowych DCT Gdańsk S.A. oraz Piotr Karczewski – Dyrektor Zarządzający ZIM Poland Sp. z o.o. i Jarosław Grochowski – Dyrektor MOL (Europe) BV Sp. z o.o.
Kolejny panel  „Porty Morskie” pod przewodnictwem Krzysztofa Szymborskiego – Przewodniczącego Rady Interesantów Portu Gdynia, Prezesa Zarządu BCT Gdynia  poświęcony był dyskusji i poszukiwaniu odpowiedzi – czy polskie porty morskie o podstawowym znaczeniu sprostają oczekiwanemu rozwojowi regionalnej i globalnej wymiany handlowej  i  jak będą finansowane projekty rozwojowe ?  (źr. www.portalmorski.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet