25 cze 2018

25 cze 2018

Cyfrowa współpraca Hamburga z Rotterdamem

Przez:

Sekcja: Aktualności

Hamburg Vessel Coordination Center (HVCC) i Zarząd Portu Rotterdam nawiązały cyfrową współpracę, by udoskonalić swoją działalność. Porty będą wymieniać dane za pośrednictwem cyfrowego interfejsu, dzięki czemu przewoźnicy będą mogli efektywniej zarządzać swoimi statkami, a terminale optymalizować planowanie zasobów.

Projekt wystartował na początku 2018 r., a od niedawna HVCC i Zarząd Portu Rotterdam wymieniają dane bezpośrednio za pośrednictwem systemów informatycznych. Informacje dotyczą planowanych i faktycznych czasów zawinięcia i opuszczenia portu dla statków przybywających z lub zmierzających do Hamburga lub Rotterdamu.

Według HHLA bezpośrednia linia komunikacji ułatwia planowanie zarówno portom, jak i firmom żeglugowym, które korzystają z tych portów, zapewniając w ten sposób możliwość szybkiego reagowania w przypadku zmian harmonogramu.

Bezpośrednia wymiana danych między Hamburgiem i Rotterdamem jest pierwszym krokiem w kierunku budowy sieci portów w całej Europie, w celu zwiększenia zdolności reagowania na opóźnienia, a tym samym zapewnienia zarówno firmom spedycyjnym, jak i terminalom lepszego i niezawodnego wsparcia. HVCC chciałoby zaprosić do udziału w projekcie inne europejskie porty.          (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet