20 lut 2017

20 lut 2017

CMA CGM – porozumienie o współpracy z Alibaba – gigantem rynku e-commerce

Przez:

Sekcja: Aktualności

CMA CGM idąc za przykładem Maersk Line podpisał porozumienie o współpracy z Alibabą – największą na świecie platformą e-commerce.

Dzięki porozumieniom zamówione towary zabukowane za pośrednictwem platformy OneTouch chińskiego koncernu znajdą się na pokładzie kontenerowców tych armatorów obsługujących  szlak Azja-Morze Śródziemne oraz Azja-Adriatyk. Pozwoli to także  chińskim eksporterom wyeliminować udział spedytorów w aranżacji transportu  towarów z  Qingdao, Szanghaju, Ningbo i Yantian do portów –  Barcelona i Walencja i transhipmentowego  hubu  CMA CGM na Malcie oraz z Shanghaju, Ningbo i Chiwan do adriatyckich portów-  Rijeka, Koper, Triest i  Wenecja.

Platforma OneTouch oferuje także inne usługi w zakresie odprawy celnej i logistyki, fracht lotniczy i usługi kurierskie.  Zawarte porozumienia zaostrzą dyskusję na temat cyfryzacji spedycji morskiej oraz potencjalnego zagrożenia dla tradycyjnych form organizacji usług spedycyjnych  i transportowych ze strony  platform e-commerce. W ostatnim okresie Alibaba rozszerzyła także swoją współpracę z Australia Post.    (źr. CLECAT Newsletter 2017/7 – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet