3 mar 2020

3 mar 2020

Austria wprowadza nowe ograniczenia ruchu w aglomeracji Wiednia

Przez:

Sekcja: Aktualności

Austria wprowadza na terenie całej aglomeracji miasta Wiednia zakaz poruszania się pojazdów powyżej 7,5 tony nieposiadających  na pokładzie elektronicznego asystenta do skrętu w prawo.

Ogłoszenie rozporządzenia planowane jest początkiem kwietnia 2020 r. Okres przejściowy na modernizację istniejących pojazdów kończy się pod koniec grudnia 2020 r. Nowe przepisy dotyczą ciężarówek i pojazdów siodłowych. Zakaz skrętu nie ma jednak zastosowania dla autostrad prowadzących przez Wiedeń w tranzycie.  Ciężarówki bez systemu wspomagającego skręt o maksymalnej masie całkowitej przekraczającej 7,5 t, które nie są zarejestrowane w Austrii czy w Wiedniu, są również objęte planowanym zakazem.

System wspomagania skrętu (system wykrywania zagrożenia w martwym punkcie) obejmuje nie tylko monitorowanie obszaru ruchu za pomocą kamer i monitorów, ale także aktywnie ostrzega przed poruszaniem się osób w martwym polu podczas skręcania w prawo za pomocą sygnałów optycznych, akustycznych oraz uniemożliwia skręt w prawo jeżeli wykryje niebezpieczeństwo. Brak instalacji asystenta skrętu po wygaśnięciu planowanego obowiązku doposażenia będzie uważane za naruszenie administracyjne i musi zostać ukarane grzywną pieniężną w wysokości do 5 000,00 EUR, w przypadku braku możliwości pobrania kary pieniężnej przewidziana jest kara pozbawienia wolności do 6 tygodni.  Więcej informacji na ten temat na stronie: http://hga-com.at/index.php/pl/news/1386-austria-wieden-od-1-kwietnia-2020-r-obowiazek-posiadania-na-pokladzie-ciezarowki-elektronicznego-asystenta-do-skretu-w-prawo (Źr. www.hga-com.at-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet