13 mar 2024

13 mar 2024

GITD apeluje i ostrzega specjalnym komunikatem przed wyłudzeniami finansowymi.

Przez:

Sekcja: Aktualności

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail informującymi o ukaraniu mandatem za przekroczenie prędkości i obowiązku dokonania opłaty za pośrednictwem załączonego do przesłanej wiadomości linku.

W ciągu ostatnich kilku tygodni kierowcy informują i zgłaszają coraz więcej podejrzanie wyglądających wiadomości e-mail na swoich skrzynkach pocztowych. Maile mają być generowane automatycznie w imieniu Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Niestety jest to oszustwo i próba wyłudzenia pieniędzy.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że nie wysyła wezwań do opłacenia mandatów karnych za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Korespondencja w sprawach zarejestrowanych naruszeń za pomocą urządzeń rejestrujących prowadzona jest w formie tradycyjnej (za pośrednictwem Poczty Polskiej) lub za pośrednictwem elektronicznego biura obsługi klienta eBOK CANARD.

Każdy mandat karny kredytowany ma przypisany indywidualny numer rachunku bankowego, na który należy dokonać wpłaty. Płatności należy dokonywać w banku, na poczcie lub z wykorzystaniem bankowości elektronicznej. GITD nie przesyła linków do uiszczenia grzywny nałożonej w drodze mandatu karnego.Więcej na ten temat na stronie:

: Komunikat dotyczący próby wyłudzeń – Główny Inspektorat Transportu Drogowego – Portal Gov.pl (www.gov.pl)(Źr.www.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet