3 kwi 2019

3 kwi 2019

Głosowanie w PE w sprawie MP1

Przez:

Sekcja: Aktualności

W najbliższy czwartek Parlament Europejski będzie głosować ws. MP1. W pakiecie znajdują się regulacje dotyczące dostępu do zawodu i rynku transportu drogowego; czasu pracy i wypoczynku oraz delegowania pracowników. Głosowanie odbędzie się niezależnie od stanowiska które ma jutro na nadzwyczajnym posiedzeniu zająć w tych sprawach Komitet PE ds. Transportu TRAN.

Wobec zbliżającego się głosowania PE ws delegowania pracowników transportu CLECAT zaapelował do PE aby wyłączyć pracowników transportu drogowego spod tych regulacji. CLECAT zwraca uwagę, że objecie nimi kierowców spowoduje np. nieuzasadnione puste przejazdy   a więc będzie przeciwskuteczne wobec innych działań UE dotyczących redukcji emisji CO2.

Sesja plenarna będzie transmitowana w Internecie i będzie można ją śledzić za pośrednictwem strony internetowej Parlamentu.

Polska Izba Spedycji i Logistyki przyłączyła się do  apelu CLECAT i  skierowała do przedstawicieli Polski w TRAN apel o głosowanie za wyłączeniem  pracowników transportu  drogowego spod działania dyrektywy o delegowaniu pracowników w transporcie. (CLECAT Newsletter nr 12/19/JS)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet