16 lis 2022

16 lis 2022

Zeno D’Agostino prezesem europejskich portów

Przez:

Sekcja: Aktualności

Obecny szef Zarządu Portu w Trieście, menedżer z Werony jest drugim Włochem na tym stanowisku i zastępuje fińską Annaleenę Mäkilä. W swoim programie stawia na transformację energetyczna, zmianę zarządzania dla portów jutra, zarządzanie zasobami ludzkimi i cyfryzację.

Zeno d’Agostino, od 2015 roku dyrektor Veronese na czele Portu w Trieście , został wybrany prezesem Espo (European Sea Ports Organisation), najwyższego organu reprezentującego porty w skali kontynentu. Nominacja przedstawicieli 23 krajów członkowskich stowarzyszenia odbyła się jednogłośnie podczas Zgromadzenia Ogólnego, które odbyło się w Brukseli. D’Agostino, były wiceprezes Espo w latach 2020-2022, zastąpi fińską Annaleenę Mäkilä i dołączą do niego wiceprezesi Daan Schalck , Belg, szef North Sea Port (organ zrzeszający porty w Gandawie i Zelandii) oraz Ansis Zeltiņš.

Nowy prezes, uwzględniony w rankingu 2020 sporządzonym przez Forbes Italia, obejmującym 100 najlepszych włoskich przedsiębiorców i top managerów, zajmował w swojej karierze różne stanowiska, m.in. i dyrektora generalnego Bologna Interport. To już drugi raz, kiedy Włoch został mianowany szefem organizacji, po wyborze Giuliano Gallantiego w 2014 roku, historycznego prezydenta, który kierował portami w Genui i Livorno.

Źródło: uominietransporti.it /HW

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet