14 lis 2017

14 lis 2017

Yang Ming – wyniki finansowe za 3-ci kwartał 2017

Przez:

Sekcja: Aktualności

9 listopada br. Zarząd Yang Ming Marine Transport Corporation zaaprobował sprawozdanie finansowe za 3-ci kwartał br. oraz plany ekspansji armatora w Azji południowo-wschodniej i Morzu Śródziemnym.

Skonsolidowane przychody wyniosły USD 1,18 mld i były o 23,4% wyższe niż w tym samym okresie 2016 r., także wyższe o 7,78% w stosunku do poprzedniego kwartału. Ilość przewiezionych kontenerów zwiększyła się do 1,24 mln TEU – 11,1% liczone rok do roku.

Przychód operacyjny netto za trzy kwartały 2017 r. wyniósł USD 16,57 mln, zaś zakumulowana strata po potrąceniu podatku wyniosła USD 2,7 mln, co oznacza zmniejszenie straty w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego o 99%.

Dzięki sieci THE Alliance Yang Ming jest gotowy do zwiększenia swojej obecności w krajach ASEAN. We współpracy z Taiwan International Port Corporation armator będzie pracował nad projektem inwestycyjnym w Indonezji mającym za zadanie rozwój żeglugi I sektora logistyki na rzecz klientów tajwańskich i przemysłu tajwańskiego. Inną inicjatywą jest utworzenie centrum operacyjnego Mediterranean Regional Operating Center dla optymalizacji efektywności zarządzania  i zaoferowania klientom zintegrowanej usługi w regionie.      (źr. www.theloadstar.co.uk – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet