24 sie 2015

24 sie 2015

XVIII Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2015

By:

0 Comment

BALTEXPO to największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej. W tym roku zostanie zorganizowany specjalnie dedykowany sektor dla portów oraz przedsiębiorstw z rynku transportu, spedycji i logistyki.
Integralną częścią BALTEXPO 2015 będzie konferencja dedykowana sektorowi TSL w kontekście transportu morskiego, a także specjalne seminarium poświęcone tzw. Jedwabnemu Szlakowi morskiemu łączącemu Azję z Europą – Silk Road Maritime Route Business Seminar – organizowane we współpracy z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ).
Rozwój i wykorzystanie portów morskich stanowi dynamicznie rozwijający się rynek, którego znaczenie dla całości gospodarki morskiej w pełni doceniają politycy, decydenci i inwestorzy odwiedzający BALTEXPO. To unikalna ze względu na położenie geograficzne Polski szansa zamorskiego eksportu naszych towarów i tym samym rozwoj polskiej gospodarki. BALTEXPO od lat ma zaszczyt gościć firmy i instytucje przyczyniające się do zwiększenia konkurencyjności i efektywności polskiego handlu zagranicznego
z wykorzystaniem drogi morskiej – armatorów, porty, terminale, brokerów ładunkowych, przedsiębiorstwa budowlane, przedsiębiorstwa z szeroko pojmowanego sektora TSL oraz administrację rządową i samorządową. Ich oferta trafia do interesariuszy transportu morskiego z Polski i zagranicy, wśród których nie brakuje firm korzystających z transportu morskiego do dystrybucji swoich towarów lub ich części w ramach globalnych łańcuchów dostaw.
W realizację tej idei w ramach BALTEXPO 2015 zaangażowanych jest szereg kluczowych przedsiębiorstw, stowarzyszeń i instytucji, w tym Partnerzy BALTEXPO 2015 związani z sektorem TSL: OT Logistics S.A., Baltic Container Terminal Gdynia (BCT) i Deepwater Container Terminal Gdańsk (DCT), a także Zarządy Portów w Gdańsku, Gdyni i Szczecinie-Świnoujściu.
Więcej informacji na stronie internetowej: www.baltexpo.ztw.pl oraz Marek Witecki (+48) 22 849 60 06, mobile (+48) 609 541 112, baltexpo@ztw.pl, witecki@ztw.pl (org.)
Wykonanie: Nautil.pl & CreNet