12 mar 2021

12 mar 2021

Wielka Brytania – zmiany w ruchu transgranicznym

Przez:

Sekcja: Aktualności

Jak ogłosiło brytyjskie Ministerstwo Transportu, od 21 marca 2021 r. nieczynne lotnisko Manston w hrabstwie Kent zaprzestanie obsługi ciężarówek, a zatem nie będzie już oferować kierowcom ciężarówek opuszczających Wielką Brytanię bezpłatnych testów na COVID-19. Ciężarówki wyjeżdżające z Wielkiej Brytanii przez Kent autostradą M20 w kierunku portu promowego w Dover lub terminalu Eurotunnel w Folkestone, między 8. a 9. zjazdem wjadą na specjalne pasy ruchu, przeznaczone tylko dla tych pojazdów. Zobrazowanie planowanego podziału pasów ruchu na M20 w kierunku wybrzeża znajdziecie Państwo na stronie: Wielka Brytania – zmiany w ruchu transgranicznym – Truxmap Korzystanie z alternatywnych tras do terminali jest zabronione i będzie karane.

Powyższa zmiana spowodowana jest tym, że Francja przestała wymagać testów od kierowców ciężarówek, którzy nie przebywali w Wielkiej Brytanii przez okres ponad 48 godzin.

Jeśli zajdzie potrzeba wykonania testu na COVID-19 przed wjazdem na prom lub pociąg, należy skierować się do jednego z pozostałych ośrodków testowych. Ich listę (po angielsku) znajduje się pod tym linkiem. Jeśli to możliwe, test należy przeprowadzić przed dotarciem do Kent (Źr.. truxmap.eu-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet