19 paź 2021

19 paź 2021

Wielka Brytania: Rząd zamierza złagodzić restrykcje w pracy zagranicznych kierowców ciężarówek

Przez:

Sekcja: Aktualności

Brytyjski rząd zamierza znieść restrykcje dotyczące liczby dostaw, jakie zagraniczni kierowcy mogą realizować w Wielkiej Brytanii, aby w ten sposób złagodzić problemy z łańcuchami dostaw w okresie przed świętami Bożego Narodzenia. Obecnie przepisy przewidują, że kierowcy ciężarówek z Unii Europejskiej mogą wykonywać maksymalnie tylko dwa przejazdy pomiędzy dwoma miejscami w Wielkiej Brytanii w ciągu tygodnia. Zgodnie
z propozycją, która od piątku poddawana jest konsultacjom społecznym, mogliby oni w ciągu każdego dwutygodniowego okresu, zanim wrócą do kraju, wykonywać nieograniczoną liczbę kursów w celu zostawienia i odebrania towarów. Niezadowolenie z tej propozycji wyraziło brytyjskie stowarzyszenie przewoźników drogowych RHA, które wskazuje, że będzie to osłabiało brytyjskie firmy. Jeśli po trwających tydzień konsultacjach propozycja zostanie przyjęta, wejdzie w życie przed końcem roku i będzie obowiązywać przez sześć miesięcy.

.Więcej informacji na ten temat na stronie: W. Brytania – Rząd złagodzi restrykcje w pracy zagranicznych kierowców ciężarówek – Stooq (Źr.www.stooq.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet