23 gru 2020

23 gru 2020

Wielka Brytania i Francja osiągnęły porozumienie w sprawie przywrócenia ruchu przez kanał La Manche

Przez:

Sekcja: Aktualności

We wtorek późnym popołudniem brytyjski minister transportu Grant Shapps poinformował o tym fakcie.

„Dobry postęp dzisiaj i porozumienie z francuskim rządem w sprawie granic. Przekażemy dziś wieczorem aktualne informacje przewoźnikom, ale przewoźnicy nadal nie mogą jechać do Kent” – napisał Shapps na Twitterze.

Jak poinformował francuski rząd, od środy rano wznowione zostanie kursowanie samolotów, promów i pociągów Eurostar. Będą one dostępne dla obywateli Francji, obywateli UE i osób zamieszkałych we Francji. Do Francji z Wielkiej Brytanii wjeżdżać będą mogły również osoby odbywające niezbędne podróże, w tym personel medyczny walczący z Covid-19, osoby zajmujące się międzynarodowym transportem towarów, załogi kutrów rybackich oraz kierowcy autobusów i pociągów. Jednak aby móc podróżować, będą oni musieli otrzymać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa wykonanego na wcześniej niż 72 godziny przed wyjazdem.

Porozumienie to ma obowiązywać co najmniej do 6 stycznia.

W związku z nową odmianą koronawirusa, która rozprzestrzenia się w Anglii, w niedzielę Francja zamknęła granicę dla przyjazdów z Wielkiej Brytanii na 48 godzin, przy czym nie dotyczy to tylko ruchu pasażerskiego, ale też transportu towarów.

Więcej na ten temat pod linkiem:

https://www.gospodarkamorska.pl/brytyjski-rzad-jest-porozumienie-z-francja-w-sprawie-ruchu-przez-la-manche-56290  ( Źródło: gospodarkamorska.pl z dn. 22.12.2020 r./HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet