17 mar 2020

17 mar 2020

Unia Europejska planuje na miesiąc zamknięcie granic

Przez:

Sekcja: Aktualności

W ramach walki z koronawirusem wprowadzone zostaną na 30 dni ograniczenia dotyczące podróży do Unii Europejskiej – zapowiedziała w poniedziałek przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, jako jeden ze środków mających spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa.

„Poinformowaliśmy dzisiaj naszych partnerów z G7, że proponujemy wprowadzenie tymczasowych ograniczeń tych podróży do Unii Europejskiej, które nie mogą zostać uznane za niezbędne. Uważamy, że takie podróże powinny być ograniczone, aby nie rozprzestrzeniać wirusa w UE, ale też poza UE – powiedziała szefowa Komisji po telekonferencji państw G7”.

Na propozycję Komisji muszą się zgodzić państwa członkowskie UE. Temat ten poruszą podczas wtorkowej telekonferencji przywódcy 27 krajów UE. ( Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 16.03.20 r./HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).