30 sie 2022

30 sie 2022

UE: Południowy Tyrol, Tyrol i Bawaria proszą UE o „opłatę korytarzową” na A22 dla ciężarówek

Przez:

Sekcja: Aktualności

We wspólnym liście skierowanym do przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, bawarska minister Melanie Huml , gubernator Tyrolu Günther Platter  i prezydent rządu Południowego Tyrolu  Arno Kompatscher zwrócili się o „opłatę korytarzową” na osi Brenner dla ciężarówek, stąd wzrost opłat za przejazd wzdłuż korytarza Scan-Med.

List wystosowano w związku z poważnymi konsekwencjami w zakresie zanieczyszczenia środowiska ze szkodą dla okolicznych ludzi i przyrody, wzywając do większego nacisku poprzez zastosowanie „ taryfy związanej z zanieczyszczeniem „aby osiągnąć cele klimatyczne. Tunel bazowy Brenner ma zostać zbudowany w 2032 roku.

Jednocześnie rząd austriacki zapowiada dalsze zaostrzenie „dozowania ciężarówek” w tranzycie (maks. 300 ciężarówek na godzinę) w kierunku południowym przez przejście  Kufstein/Kiefersfelden , na granicy z Niemcami, zwiększając liczbę dni związanych z pierwszym półroczem 2023 do 24 (w tym roku było ich 21). ( Źródło: https://www.uominietrasporti.it//HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet