7 lut 2023

7 lut 2023

Transport kolejowy: Reaktywacja połączenia Taranto – Bari

Przez:

Sekcja: Aktualności

Port Taranto jest bliżej reszty Włoch i Europy. I to trzeba powiedzieć dzięki kolei, a w szczególności dzięki reaktywacji linii kolejowej wewnątrz molo Port Polisettoriale , na którym terminal kontenerowy Yilport San Cataldo przemieścił pierwszy intermodalny pociąg towarowy Taranto-Bari zarządzany przez firmę GTS z wsparcie Mercitalia Shunting & Terminals. I to połączenie skutecznie gwarantuje połączenie z linią Adriatyku , poprzez wiązkę pięciu linii załadunkowych/rozładunkowych, dzięki czemu towary przybywające do portu w Apulii mogą szybciej dotrzeć do Europy Północnej.

Dzięki tym nowym inwestycjom Yilport potwierdza swoją wolę stworzenia hubu na Morzu Śródziemnym Doo marca przybędą również dwa nowe wózki wysokiego składowania aby zapewnić zupełnie nowy poziom wydajności.

Ciągniki terminalowe to specjalne maszyny operacyjne przeznaczone do holowania naczep i przyczep, natomiast wózki typu reach stacker to ogromne wózki widłowe służące do przenoszenia i układania kontenerów będące w stanie zmniejszyć zużycie paliwa i emisje, w tym hałas, nawet o 40%.

Źródło: uominietransporti.it/HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet