12 paź 2021

12 paź 2021

TRANSPORT DROGOWY – nowe przepisy związane z wjazdem do Włoch

Przez:

Sekcja: Aktualności

Przed wjazdem do Włoch istnieje m.in. obowiązek wypełniana Formularza Lokalizacji Pasażera (PLF) w formacie cyfrowym. PLF w wersji elektronicznej należy przedstawić podczas ewentualnej kontroli.

Od 15 października 2021 r. obowiązywać będą nowe obostrzenia, które polegają na posiadaniu
i okazaniu na żądanie przez osoby pracujące w sektorze prywatnym Unijnego Cyfrowego Zaświadczenia COVID (tzw. Green Pass). Będzie to wymagane w celu wejścia do miejsca pracy. Włoskie firmy będą musiały posiadać system weryfikacji cyfrowego certyfikatu COVID UE, aby pracownicy mogli uzyskać dostęp do pomieszczeń firmy, w tym do placów załadunku i rozładunku, które są uważane przez włoski rząd za „siedziby firmy”, w przeciwieństwie do pojazdów, które są uważane za „sprzęt roboczy”.

Ważny certyfikat cyfrowy (EU Digital COVID Certificate) z kodem QR jest wydawany po pełnym zaszczepieniu. Każdy certyfikat ma ważność czasową – certyfikat EU Digital COVID wydany po szybkim teście wymazowym jest ważny przez 48 godzin, z kolei te wydane po badaniu molekularnym są ważne przez 72 godziny od momentu ich wykonania.

Więcej pod linkiem: https://www.gov.pl/web/wlochy/informacje-dla-podrozujacych-do-wloch  (Źródło: gov.pl, www.zmpd.pl/HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet