8 mar 2022

8 mar 2022

Tarcza antyputinowska ma pomóc firmom tracącym na skutek wojny

Przez:

Sekcja: Aktualności

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w piątek, że rząd przygotowuje „Tarczę antyputinowską”, która ma dotyczyć tych sfer życia gospodarczego, które ucierpiały na skutek inwazji Rosji na Ukrainę. Szef rządu nie wykluczył też, że obowiązująca do końca lipca tego roku „Tarcza antyinflacyjna” zostanie przedłużona.

Deklarację taką szef rządu złożył podczas wywiadu w Polsat News. – Teraz jest wojna na Ukrainie, gigantyczne zagrożenie ze strony Putina dla Ukrainy, ale w związku z tym dodatkowe zagrożenia dla Europy rozchodzą się i po Polsce, i po Niemczech, i po innych krajach. Dlatego czas na „Tarczę antyputinowską” i taką tarczę przygotowujemy – powiedział. I wyjaśnił, że będzie ona dotyczyła tych wszystkich elementów życia gospodarczego, które cierpią na skutek wojny, czyli wzrost gospodarczy, waluta, inflacja, stopy procentowe.

A nawiązując do zapowiedzi przedłużenia „Tarczy antyinflacyjnej”, premier stwierdził, że „jeśli inflacja nie będzie w trendzie spadkowym, a niestety w wyniku wojny może się okazać, że tak nie będzie, to będziemy przedłużali i będziemy rozwijali Tarczę antyinflacyjną”.

Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 04.03.2022 r./HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet