30 lis 2018

30 lis 2018

Stawki dostępowe PKP Cargo w 2019 będą o ok. 3% niższe niż w 2018 roku

Przez:

Sekcja: Aktualności

Nominalne stawki dostępu PKP Cargo do infrastruktury PKP PLK będą niższe o około 3% w roku 2019 w stosunku do taryfy obowiązującej w obecnym rozkładzie jazdy, co obniży koszty działalności przewoźnika.

PKP Cargo poinformowało, że przewidywana wartość umowy dostępowej na rok przyszły to łącznie 690,6 mln zł netto, czyli 849,5 mln zł brutto.

Kontrakt będzie obowiązywał w rozkładzie jazdy pociągów 2018/2019 i zapewni PKP Cargo dostęp do infrastruktury kolejowej związanej z przejazdem pociągu (linie i sieć trakcyjna) oraz do obiektów infrastruktury usługowej (stacje rozrządowe, tory postojowe, tory ładunkowe). Ponadto umowa obejmuje korzystanie przez przewoźnika z częstotliwości sieci radiołączności kolejowej.

Umowa dotyczy rozliczenia ruchu pociągów, które będą kursować zarówno według rocznego rozkładu jazdy, jak i na podstawie indywidualnego rozkładu jazdy – dotyczy on pociągów, których przejazd zostanie zgłoszony na przynajmniej 5 dób przed planowanym odjazdem.    (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet